Specjalistyczne programy do rozliczeń KPiR

KPiR czyli księga przychodów i rozchodów to obowiązek nie jednej osoby prowadzącej działalność gospodarczą. W celu zaoszczędzenia cennego czasu przedsiębiorca może skorzystać programów, które ułatwiają prowadzenie ksiąg. Przedstawiamy możliwości oferowane przez te specjalistyczne aplikacje.

Jednym z takich programów jest np. Księga, która umożliwia wygodne i szybkie dodawanie wydatków i przychodów oraz tworzenie klarownych wydruków księgi czy rejestrów VAT. Dużym atutem jest fakt, że są one zawsze zgodne z aktualnymi przepisami.

Możliwości programów do rozliczania KPiR

Specjalistyczne aplikacje do prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów szereg udogodnień, które ułatwią i przyśpieszą rozliczenia. Oferują one m. in. możliwość rozpoczęcia prowadzenia księgi w dowolnym miesiącu roku, tworzenia księgi w oparciu o miesięczne lub kwartalne rozliczanie podatku dochodowego oraz automatycznego wyliczania należnej do zapłaty zaliczki na podatek dochodowy w oparciu o progresywne lub liniowe rozliczanie podatku. Ponadto dzięki takim programom można dokonywać zestawień rocznego podsumowania księgi oraz tworzyć nieograniczone bazy danych kontrahentów w podziale hierarchicznym na grupy kontrahentów oraz współpracować z bazą CEIDG dzięki czemu program na podstawie numeru NIP automatycznie pobiera aktualne dane kontrahentów z Internetu. Wśród dodatkowych udogodnień korzystania z tego typu aplikacji znajdują się: tworzenie rozbudowanych zestawień graficznych i tabelarycznych na przestrzeni dowolnego okresu, ewidencjonowanie wszystkich zapłaconych zaliczek na podatek dochodowy, wszystkich zapłaconych składek ZUS, automatyczne podpowiedzi dotyczące wysokości koniecznych do opłacenia składek ZUS w danym miesiącu.

Programy do rozliczania KPiR dostosowywane są do indywidualnych upodobań użytkownika, umożliwiają importu oraz eksportu oraz archiwizację bazy danych, a dostęp do ich treści można zabezpieczyć hasłem. Często oferują one również przez pewien okres  czasu od zakupu automatyczne i bezpłatne aktualizacje czy bezpłatne wsparcie techniczne oraz serwisowe przez telefon lub e-mail.

Warto zatem przeanalizować zalety aplikacji do rozliczania KPiR i zastanowić się nad zakupem oprogramowania, które w dzisiejszych czasach szybkiego życia i pracy, zapewni nam łatwy i o wiele szybszy sposób rozliczania się z urzędem skarbowym. Dodatkowo zyskujemy pewność, że wszystko będzie obliczone bezbłędnie i obliczenia te będą zgodne z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa. 

 

16 listopada 2022